Pristupujte k svojmu majetku a peniazom zodpovedne. Choďte na bytové schôdze
 [hnporadna.hnonline.sk; 20/03/2015; zub ; Zaradenie: Servisné prílohy, Poradca]
http://hnporadna.hnonline.sk/poradca-156/pristupujte-k-svojmu-majetku-a-peniazom-zodpovedne-chodte-na-bytove-schodze-693995
 
So správcom a zástupcom vlastníkov by sa majitelia bytov a nebytových priestorov mali stretnúť aspoň raz za rok. Spravidla by ju mal zvolať správca, ak však nekoná, tak štvrtina vlastníkov si ju môže zvolať sama.
 
Ak sa vám nepáči, ako sa správca správca k vášmu bytovému domu a jeho obyvateľom, nebojte sa ho vymeniť. Stačí na to iba šesť jednoduchých krokov. Začať by ste mali zvolaním schôdze.
 
Samotné fungovanie schôdze je relatívne zložité. Uznášaniaschopná totiž je iba vtedy, ak je na nej dostatočné množstvo vlastníkov. Keď však tí nemajú veľký záujem zúčastňovať sa, môže po hodine rozhodovať o spoločnom majetku aj peniazoch relatívne malé množstvo vlastníkov, čiže zúčastnení, aj keby boli napríklad dvaja.
 
Zrejme budete nemilo prekvapený, ako vám aj susedia môžu narušiť príjemné bývanie. Ponúkame vám návod, ako tieto patálie riešiť.
 
Čo dnes nájdete v prílohe o bytových schôdzach
 
- návod, ako má fungovať bytová schôdza
- 6 jednoduchých krokov, ako zmeniť správcu
- problémy, s ktorými sa obyvatelia bytových domov stretávajú najčastejšie, a ich riešenia
 
Špecializovanú prílohu nájdete v dnešných tlačených HN.
Alebo si môžete jednoducho objednať pdf vydanie (aktuálne v deň vyjdenia, t. j. v piatok 20. marca 2015) cez SMS na váš mail TU.
 
Staršie čísla HN v pdf formáte na stiahnutie nájdete tu.
 
Celú prílohu nájdete tu.